Niedziela Palmowa  – 5.04.2020 r.

1.  Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy go jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Piątek i Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne.
  2. W Wielki Czwartek celebrowana jest tylko jedna Msza św. o godz. 18.00 na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy.
  3. W Wielki Piątek o godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej. Tego dnia obowiązuje post ścisły, jakościowy i ilościowy, od którego nie ma dyspensy. Zachęcamy do zachowania postu jakościowego również w Wielką Sobotę.
  4. W Wielką Sobotę o godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. W sobotę nie będzie w kościele błogosławieństwa potraw na stół wielkanocny. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst błogosławieństwa przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego jest zamieszczony w zakładce AKTUALNOŚCI  na stronie internetowej Parafii. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie procesji. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.30, 12.00, 18.00.
  5. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w naszej Parafii od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w godz. od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00.
  6. Odwołane zostają Droga Krzyżowa oraz wielkopostne odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną.
  7. Biuro parafialne czynne po każdej Mszy św.
  8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Parafii  do skarbony w kościele oraz na konto parafialne.
  9. Na czas Wielkiego Tygodnia, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogłębionego przeżycia tajemnicy męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
  10. Wszystkich zachęcamy do przeżywania liturgii Triduum Paschalnego przez telewizję i radio oraz stronę internetową www.archidiecezja.pl
    11. Bożemu miłosierdziu polecamy wszystkich zmarłych. W tym tygodniu                      odszedł do wieczności śp. Piotr Madejski.