XXIV niedziela zwykła – 15.09.2019r.

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym niedzielę poświęconą Środkom Społecznego Przekazu. Polecajmy w naszych modlitwach dziennikarzy i osoby odpowiedzialne za przekazywanie informacji, aby ich praca wymagająca odwagi i roztropności zawsze opierała się na prawdzie i służyła dobru człowieka.
  2. „Nauczycielu, gdzie mieszkasz” – to hasło Tygodnia Wychowania, które będziemy od dziś przeżywali w naszej ojczyźnie. Modlitewną troską otoczmy w tych dniach wychowanie młodego pokolenia do życia zgodnego z wiarą chrześcijańską.
  3. We wtorek – 17 września – przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją po Mszy św. o godz. 8.30, a zakończymy Mszą św. o godz. 18.00.Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
  4. Uroczystość patriotyczno – religijną upamiętniającą 80 rocznicę agresji Armii Czerwonej na Polskę rozpocznie Msza św. w kościele farnym we wtorek 17 września o godz. 17.00.
  5. W środę na Mszę św. o godz. 8.30 do wspólnej modlitwy zapraszamy osoby przyjmujące kapliczki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.
  6. Wyjazd na pielgrzymkę małżeństw i rodzin do Częstochowy w przyszłą niedzielę o godz. 4.30. Przyjmujemy także zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę 6 października.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”.
  8. Składamy podziękowania za złożone w minioną niedzielę ofiary na cele budowlane (5.838 zł). Parafianom i gościom życzymy w rozpoczętym tygodniu wielu łask i Bożego błogosławieństwa.
  9. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych bliskich zmarłych. Dobry Jezu a nasz Panie…